מדליות שקיבלנו

בחודש יוני 2012,בשלן בירה ביתית בניו זילנד עשה היסטוריה מבישול בירה ביתית שניצחה 45 מהמבשלות בירה הטובות בעולם ולקח את מדליית הזהב לקטגורית לפילזנר בטקס פרסי הבירה באסיה בסינגפור. הוא עשה את זה עם הבישול השלישי שלו במבשלת וויליאמס-וורן.

תוכל לראות את דוח TV3 "קמפבל בשידור חי" המדווח על ההצלחה הזו בווידאו בצד ימיין וראיון עם סנטיאגו אנו בווידאו בצד הימין. אנא סלח לנו על הפרסומת הקצרה בתחילת הדו"ח קמפבל בשידור חי (שלא ניתן להסיר כי לעת עתה). http://www.3news.co.nz/Home-brewed-beer-up-and-coming/tabid/367/articleID/271936/Default.aspx

קצת רקע

בתחילת 2012 , אנחנו בוויליאמס-וורן החלטנו להשיק את המוצר שלנו בסינגפור, באמצעות מפיצים מקומיים, שהציעו שאנחנו יכולים להציג את מבשלת הבירה והבירות שלנו לציבור במשך 3 ימים באסיה בפסטיבל הבירה. כחלק מהפסטיבל הזה, תחרות בישול בירה מקצועית הידועה בפרסי בירה אסיה מתקיימת בכל שנה יום לפני תחילת הקרנבל. אז לקחנו את ההחלטה לתת לחלק מלקוחות שבבעלותם המבשלה של וויליאמס-וורן לעשות כמה בירות לכמה מקטגוריות סגנון הבירה, בקבקו ארבעה בקבוקים של כל אחד ולאחר מכן שלחו אותם באופן קולקטיבי לשופטים בסינגפור.

איאן וויליאמס רקח את המתכונים לקטגוריות, שהיו כרוכים בשימוש בערכות הבירה הבסיסית שלנו וגם הוסיף (מה שנדרש לסגנונות בירה), מאלט מיוחד נוסף, כשות, סוכרים והשתמשו בשמרים המותאמים לטמפרטורות יבשות תסיסה שונות. אז הוא שלח את הסט מרכיב לכל לקוח בעל מבשלת בירה והם בישלו את הבירות בבתיהם.

ידענו שזו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה מבשל בייתי אי פעם התמודד מול מבשלות בירה בקנה מידה מלאה. זאת בשל העובדה שבתחרות בישול בירה למבשלות בירה בקנה מידה מלאה, אתה נדרש להיות מבשלת בירה מסחרית ובעל יכולת מכירת בירה. וויליאמס-וורן לא מתאים לקטגוריה הזאת בדיוק, אבל אנשי בעלות מבשלות בירה שלנו יכולים למכור את הבירות שלהם, אם הם משלמים מס בלו ואנחנו חברה מתבשלת מסחרית, ולכן המארגנים הסכימו לתת לנו להיכנס.

שכן אלה היו מתכונים חד פעמיים, ואף פעם לא בשלו בעבר, ורק בקנה מידת 23L , אנחנו גם ידענו מול מה אנחנו עומדים. כל הבירות שבושלו היה להם טעם נהדרת ונכונות עבור הקטגוריות, כך שאנחנו מעזים להאמין שהיה לנו סיכוי לזכות במדליה מסוג כלשהו.

לאחר מכן בטכס הענקת פרס המפיצים שלנו נגטה טאפסל שמעה את הקריאה לווליאמס-וורן שזכו במדליית זהב לקטגוריה הקשה ביותר מכולם, פילזנר. בהתרגשות שלח לנו את התעודה וסמס לניו זילנד. ראה תמונה בהמשך. זה היה יום נהדר.

הבשלן והמתכון

מאז גילינו שכמעט זכינו במדליות ארד במספר קטגוריות אחרות. אז אנחנו גאים מאוד במאמץ הראשון שלנו בתחרות בישול בירה ובשלני הבירה שלנו עם המבשלה שלנו. אנו נוצחנו על ידי כמה שמות גדולים עם מבשלות בשווי 50 מיליון דולר ומתכונים בני מאה שנים, מוכחים.

עבור מדליית הזהב בפילזנר שבושלה על ידי מנהל מכירות סנטיאגו אנו ראטו. סנטיאגו הייתה בשלן בירה בייתי בארגנטינה בתחילת שנות ה- 2000 אבל עזבה את התחביב למספר שנים. כשהוא עבר לניו זילנד וגילה את המבשלה הביתית מבית וויליאמס-וורן, הוא ביקר באולם התצוגה וטעם את הבירה וקנה אחת. לתחרות, איאן וסנטיאגו גיבשו מתכון לחקות את הפילזנר הגדול של גרמניה. הם השתמשו בערכה לאגר פרימיום WW לקבל את המרירות והצבע לקטגוריה ולאחר מכן סנטיאגו חלט עוד שתני סוגי מאלט גרמני וכשות גרמנית במים חמים כדי לחלץ טעמים נוספים. הוא התסיס את החומרים עם שמרי לאגר הגרמנים שמגיע עם הערכה ב F° C/59 15° התהליך לקח 9 ימים בסך הכל מנקודת ההתחלה של הוספת מרכיבים למבשלה ועד סיום בישול הבירה.

זה היה בישולו השלישי במבשלת וויליאמס-וורן.

סנטיאגו לאחר מכן בקבק את הבירה לארבעה בקבוקים שאיאן לאחר מכן שלח לסינגפור. הערה:הבירה מוגזת במבשלת וויליאמס-וורן מייד עם הבקבוק כך שהיא מוכנה לצריכה - אין תסיסה שנייה בבקבוקים.

היו 46 בירות אחרות בקטגורית פילזנר וחלקנו את מדליית הזהב עם עוד פילזנר וניצחנו 45 המבשלות הנותרות. במילותיו של סנטיאגו, " הייתי מאוד מרוצה מהמוצר הסופי. אני לא מאסטר בישול בירה מאומן ואני לא מחזיק במבשלת וויליאמס-וורן במשך זמן רב , ולכן על מנת לייצר את הפילזנר הטוב ביותר באזור אסיה פסיפיק בבישול השלישית שלי זה פשוט מדהים " . ראה תמונה בהמשך .

תחרות בירה הזוכים במדליה תעודת זכייה המנצח והממציא