וויליאמס-וורן

המבשלה הביתית

המבשלה הביתית מבין וויליאמס-וורן היא בעלת שישה מאפיינים טכניים, אשר השילוב ביניהם יוצר מארג טכנלוגי לייצור הבירה המשולמת ללא כל מאמץ ובכמות של 23 ליטרים. כאשר משלבים אותם יחד, הם יוצרים את המכשיר הראשון בעולם המאפשר בישול בירה שהכול כלול בו.
השילוב הזה מאפשר לכל אחד להכין את הבירה הטריה ביותר עלי אדמות עם מאמץ מינימלי.

1. מיכל אגירה מפלדת אל חלד עם בקר לחץ פחמן דו חמצני פתח +סגור -
שיטת בישול הבירה הביתית המקובלת היום בעולם, כרוכה בעשיית בירה לא תוססת. אלא שאז צריכים להגז אותה איכשהו בשלב הייצור המשני. מהלך נוסף זה יכול לקחת עד כ-4 שבועות. פתרנו אתגר זה על ידי התססת הבירה בכלי לחץ העשוי נירוסטה, המאפשר לבירה לנצל את ההגזה הטבעית הנוצרת במהלך היום הראשון של התסיסה, ולהחזיק את רמת הפחמן הדו-חמצני שלה לאחר מכן. פתרון זה, חוסך כמות עצומה של עבודה ושבועות של המתנה לבקבוק או לחבית בירה. הבירה נמזגת ישירות מהמבשלה, מוגזת באופן מלא, 7 ימים בלבד לאחר התחלת תהליך הייצור. יחד עם זאת תוכלו להכין בקבוק וחבית בירה מוגזים באופן מלא ממבשלת הבירה הביתית אם תבחרו לרכוש גם את מתאם מילוי הבקבוקים וגם את מתאם מילוי החביות. כך תוכלו להמשיך לייצר בירה חדשה, ולהחזיק במקרר מספר סוגי בירה.
2. מערכת בקרת טמפרטורה פתח +סגור -
במקרים רבים, הליך הבישול הביתי – הנהוג עד היום – מאותגר בגלל נושא אי בקרת הטמפרטורה. הדבר משפיע בסיום התהליך על טעם הבירה. למבשלת הבירה הביתית שלנו, יש בקר טמפרטורה, השומר על טמפרטורה קבועה לאורך כל התהליך. הדבר מבטיח כי תהנו מבירה איכותית.
3. מערכת הסרת משקעים פתח +סגור -
הליך העברת בירה בין מיכלים, כפי שנהוג היה בבישול הביתי עד היום, גורם לחימצון, דבר אשר ניכר בטעם הבירה ומקצר את חיי המדף שלה לכשלושה עד שלושה וחצי חודשים. במבשלת הבירה שלנו, כל הליך הייצור נעשה באותו מיכל אגירה יעודי, אשר אליו מתנקזים משקעי השמרים הנוצרים בהליך התסיסה. התוצאה המתקבלת היא בירה צלולה וטעימה להפליא עם חיי מדף ארוכים יותר.
4. מערכת סינון פתח +סגור -
לאחר התסיסה הבירה קרה ומוגזת, אך עדיין עכורה וצריכה סינון. מערכת התסיסה בלחץ שפיתחנו, מייצרת הגזה עצמית. מבשלת הבירה הביתית מבית וויליאמס-וורן מאפשרת החדרת נוזל סינון יעודי לתוך תערובת הבירה בזמן שכל הכלי עדיין תחת לחץ. תאי השמרים שנותרו ואובך הבירה יורדים לתוך מיכל המשקעים הייעודי, הממוקם בתחתית הכלי. הליך זה מסנן את הבירה מבלי להעביר אותה לכלי אחר. כך הפכה מבשלת הבירה הביתית ליחידה בעולם בה כל תהליך הייצור מתרחש בתוך מכונה אחת.
5. מערכת גז למילוי פתח +סגור -
כאשר הבירה קרה וצלולה, היא מוכנה לשתיה. יחד עם זאת, אם נפתח את ברז הבירה ונתחיל למזוג את בירה, בזמן שנרוקן את המיכל, הלחץ במיכל יקטן עם הזמן והבירה תהיה חסרת גזים. כדי לשמור על הלחץ בחלק הריק שמעל הבירה בכלי, נשתמש במיכל CO², אשר בתכנון ההנדסי הותאם לו מקום בתוך מבשלת הבירה. כתוצאה מכך רמת ה-CO2 הטבעית בבירה תישמר והיא תישאר מוגזת באופן מלא עד הטיפה האחרונה.
6. מערכת מילוי חבית בירה עם בקרת זרימה פתח +סגור -
חלק חשוב בטכנולגיה נותן את דעתו על לחץ ומהירות המזיגה של הבירה, דבר המשפיע על כמות הקצף. יתרונות המבשלה הביתית שלנו היא כמות סגונות הבירה אותם אנו יכולים לייצר, לדוגמה: בירת חיטה המתאפיינת בכמות גזים גבוהה ומצד אחר בירת אייל המתאפיינת בכמות גזים קטנה יותר. גם בברז המזיגה, אותו ניתן לרכוש בנפרד, השקענו מחשבה, ותכננו אותו עם מערכת בקרת הזרימה. זאת על מנת למקסם את איכות הטעם של הבירה וכן את כמות הקצף הרצויה, לפי טעם אישי.