מבחני טעימה עיוורת

להיות בפנל טעימות בירה זו בהכרח עבודה קשה, אבל מישהו צריך לעשות את זה. ברומאסטר איאן וויליאמס מוויליאמס-וורן הריץ פנל טעימות עצמאי ומכובד בעולם, בו טעמו עד 1000 בירות שונות, לפני שהוא יצר את המבשלה הביתית. הוא גם הנחה פנלי טעימות במבשלות בירה ברחבי העולם, ולימד איך לטעום בירה. הרקע והניסיון עזרו לאיאן ואנדרס בזמן שפיתחו את המבשלה הביתית ובאופן הדרגתי עידנו את התהליך. יחד עם המרכיבים והטכנולוגיה שפיתחו, איפשרו לך לייצר בירה שתנצח את מותגי הבירה המפורסמים באיכות ובטעם. ב 2012, שנה לאחר ההשקה, וויליאמס-וורן זכו במדליית זהב בטקס פרסי מבשלות בירות-אסיה לפילזנר שבושלה על ידי בשלן בירה בייתי באמצעות המבשלה הביתית של וויליאמס-וורן במחזור בישול השלישי שלו איתה. ההצלחה נבעה מהעבודה על בדיקות טעם עיוורות בתקופת הפיתוח לפני ההשקה, כפי שיתואר בהמשך. השורה התחתונה היא - בירה שמיוצרת במבשלה הביתית וויליאמס-וורן תנצח מותגים ידועים רבים ביותר כאשר היא נבחנת בשורה אחת יחד עם מבשלות מקצועיות, בטעימות עיוורת ואנו יכולים להסיק כי כאשר הבירה יוצאת מברז הבירה, היא תהיה ברמה מקצועית.

מבחן התוצאה

הגרף מסכם את תוצאות הטעימות העיוורות ב 3 שנים האחרונות לאחר השקת המבשלה הביתית מבית וויליאמס-וורן - אנא לחץ על הגרף להגדלתה . התוצאות הן ממוצעות מכ 126 טועמים מהם כ 70% היו גברים ו 30% היו נשים.
כפי שניתן לראות בגרף, בירות וויליאמס-וורן (בצבע שחור) הן בקצה העליון של הסקאלה. רואים כי המבשלה הביתית מבית וויליאמס-וורן מייצרת בירות שהם טובות כמו הבירות שיוצאות ממבשלות שכל אחת מהם עולה מאות מיליוני דולרים, או אף יותר טובות מהן .
בטעימות עיוורת , ניצחנו את הבירות מספר 1 של ניו זילנד , אוסטרליה, ארה"ב , יפן, הודו , צ'כיה, דנמרק, הולנד, מקסיקו וגרמניה.
הציונים הטובים שקיבלנו הם הוכחה ניצחת לכך שהמכונה שלנו, המרכיבים שלנו, השיטה שלנו וטריות הבירה הינן מהטובות בעולם. הטועמים בטעימה העיוורת טעמו את הבירה הטריה ביותר בעולם, כאשר הרימו את כוס הבירה שלנו בשורת כוסות הטעימה .
כשתרכוש את המבשלה הביתית מבית וויליאמס-וורן, מובטחת לך הכנת בירה ברמה מקצועית בכל פעם - בפעם אחת ובכל זמן.

מבשלות בירה - מבחני טעימה עיוורת

מדליית זהב בתחרות הבירה של אסיה 2012

בחודש יוני 2012, בשלן בירה ביתית בניו זילנד עשה היסטוריה כאשר ניצח 45 מבשלות בירה הטובות בעולם לקחת את מדליית הזהב לפילזנר בטקס פרסי הבירה באסיה בסינגפור. הוא עשה את זה בבישול השלישי שלו במבשלה הביתית מבית וויליאמס-וורן. זה היה אפשרי בזכות כל עבודת הטעימות העיוורת שנערכה על ידי איאן בשנים הראשונות לפני ההשקה. אתה יכול לקרוא עוד על ניצחון היסטורי בניצחון אתר זה כאן.